Hlavní menu
Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Jak chutná Moravskoslezsko

V dubnu letošního roku byl oficiálně vyhlášen I. ročník gastroakce „Jak šmakuje Moravskoslezsko“, která se koná pod záštitou Ing. Jiřího Vzientka, náměstka hejtmana kraje. Součástí gastroakce je kulinářská soutěž s příhodným názvem „Jak šmakuje Moravskoslezsko“, která má za úkol oživit původní regionální speciality, dopomoci k budování pozitivního image MSK a rozšířit svou nabídku v oblasti cestovního ruchu o regionální gastronomické zážitky.Do soutěže, se může zapojit každý svým receptem, který má doma třeba po babičce a který se vaří  například z typických surovin pro náš kraj.

A co Vy – už jste se zapojili do moravskoslezského „gastrošílenství“? Ne? Nevadí, stále ještě máte možnost zasílat své recepty, které jsou typické pro oblast Moravskoslezského kraje prostřednictvím elektronického formuláře, který naleznete na www.msregion.cz, nebo poštou na adresu: Moravskoslezský kraj, Krajský úřad, Ing. Ema Havelková, odbor regionálního rozvoje a cestovního ruchu, 28. října 117, 702 18 Ostrava. Pamatujte však, že konečný termín pro zasílání receptů je 31.5.2011.

Ze zaslaných receptů budou vybrány odbornou porotou,  v čele s gastroexpertem Mirkem Horákem, ty nejtypičtější recepty pro náš region.

Od 1. 6. 2011 do 31. 8. 2011 pak budete moci hlasovat prostřednictvím internetového hlasování na www.msregion.cz i Vy a zvolit tak nejlepší recept. Abyste však věděli jaké pochoutce zaslat svůj hlas,  můžete si je sami předem vyzkoušet uvařit podle zaslaných receptů. Všechny soutěžní recepty jsou totiž průběžně zveřejňovány na www.msregion.cz .

A o jaké ceny se vlastně soutěží? O  2 víkendové pobyty ve wellness hotelu s polopenzí pro celou rodinu, o 2 víkendové pobyty spojené s návštěvou pivních lázní, parní hrnce a další hodnotné ceny.

Vyhlášení vítězů proběhne na 1. ročníku Gastrofestivalu, který se bude konat na kouzelném místě – hradu Hukvaldy první říjnovou neděli, tj. 2. 10. 2011 od 9:00. hod. Návštěvníci zde budou moci ochutnat nejlepší jídla z naší kulinářské soutěže, regionální potraviny, užít si gastro show připravovanou s předními českými a zahraničními gastro experty či shlédnout barmanské umění. Pro děti bude připraven doprovodný program plný her a malých soutěží. Vše bude završeno vyhlášením vítězů, předáním cen a koncertem známé skupiny Kryštof, který bude na dlouhou dobu jejím posledním. 

Po ukončení celé soutěže a po gastrofestivalu „Jak šmakuje Moravskoslezsko“ budou nejlepší recepty nabízeny v restauračních zařízeních našeho kraje pod jednotným označením a budou tak upozorňovat na naše speciality. Seznam restaurací bude po jeho vytvoření  zveřejněn a propagován na www.msregion.cz .

Bližší informace k právě probíhající kulinářské soutěži či k připravovanému gastrofestivalu jsou k dispozici na www.msregion.cz. Kontaktní osoba pro gastrofestival i doprovodnou kulinářskou soutěž je Ing. Ema Havelková, email: recepty@kr-moravskoslezsky.cz.

Hlavními partnery celé akce jsou: rádio Impuls, Deník, Právo, Fond Janáčkovy Hukvaldy, Pražská informační služba a AČCKA.

 


[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
| Autor: Mgr. Petr Žižka | Vydáno dne 13. 05. 2011 | 2282 přečtení | Počet komentářů: 147 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Bronze Label of the European Cluster Excellence Initiative (ECEI)
Well-being tourism initiative

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.